Loading...

Bentley Praha

Bentayga Mulliner

Přehled

Model Bentley Bentayga Mulliner je dokonalým vyjádřením nejluxusnějšího SUV na světě. Tato varianta, která pochází z návrhu a vývoje Mulliner, posouvá vůz Bentayga na další úroveň díky propracovanému řemeslnému zpracování, kterou je Mulliner, osobní zakázková divize značky Bentley, proslavená. Pozornost byla věnována každému detailu, každý nápad byl rozpracován a dotažen na co nejlepší úroveň.

Vůz Bentayga Mulliner se bude vyrábět v omezeném množství a představuje definici výlučného luxusu. Pro tuto omezenou edici SUV vybrali odborníci Mulliner nejlepší dostupné prvky a varianty výbavy, takže budete patřit mezi těch několik málo privilegovaných osob, které si budou užívat špičku designu, zpracování a luxusu v podání značky Bentley.

Design

V popředí jsou výjimečné schopnosti při navrhování vozů divize Mulliner, přičemž šíře jednotlivých detailů a široká nabídka jedinečných možností pro vlastní úpravu posouvají model Bentayga Mulliner na špičkovou hladinu.

Exteriér

Bentayga Mulliner je nepřehlédnutelný z každého úhlu, počínaje zcela novými koly Mulliner 22" Paragon s plovoucími středy kol. Uvítací diody učiní z nočního nastupování do vozu výjimečný zážitek, přičemž na zem se promítají typická křídla Bentley na dokreslení této scény. Účinek doplňují osvětlené nástupní plochy Mulliner v přední i zadní části kabiny.

Interiér

Uvnitř je Bentayga Mulliner absolutní špičkou zpracování a luxusu. Čtyřmístná varianta Comfort se zadním středovým panelem je absolutním vrcholem luxusního designu. Je to okamžitě zjevné u obou samostatných zadních sedadel, které lze nastavit 18 různými způsoby, a to včetně masážní funkce a odvětrávání.

Obložení kabiny, části přístrojové desky a panel využívají nový lak Ombré Burr Walnut. Tento propracovaný povrch plynule přechází z odstínu Piano Black v přední části kabiny do Burr Walnut vzadu.

Nová ručně připravená dvoutónová barevná kombinace Mulliner nabízí sedm barevných variant dle výběru Mulliner, které spojují tradiční i současné designové vyjadřovací prvky. Každá varianta nabízí hlavní a doplňkový druh kůže s odpovídajícími stehy, které doplňuje jedinečné dvoubarevné výrazné stehy na švech.

Mezi ně patří Bamboo s teplou barvou kůže Newmarket Tan a Linen s kontrastními švy Mandarin, Linen a Newmarket Tan; Monsoon přináší příjemnou kůži Portland a Damson s kontrastními stehy Dragonfly, Portland a Damson; varianta Flare pak spojuje bohaté kůže Hotspur a Beluga s kontrastními stehy v barvách White, Beluga a Hotspur.

Dalším doplněním komfortu jsou dva měkké sedáky Mulliner v provedení Alcantara, které zdobí kontrastní lemování a výrazné výšivky, barevně sladěné se zadní kabinou.

Jedinečným doplňkem interiéru tohoto špičkového modelu Bentayga je chladicí přihrádka a návlek na lahve Mulliner plně zabudovaný do zadního panelu. Chladicí přihrádka je podsvícena diodami a obsahuje dvě ručně vyráběné sklenky na šampaňské z Cumbria Crystal a osvětlený chladicí návlek na lahev. Dvířka s tlumeným zavíráním z pískovaného skla jsou ozdobeny značkou Mulliner. Jde o automobil v nejskvělejší podobě, spojuje stejnou měrou krásu i funkčnost a věnuje výjimečnou pozornost detailům.

Technologie

Naše technologie by měla podporovat zážitky uživatelů, nikoli je přebíjet. To více než kdy jindy platí pro vůz Bentayga Mulliner, kde najdete to nejlepší z luxusu, který neznamená ústupky v oblasti technologií.

Špičkový vývoj je zjevný všude, od nových bezpečnostních systémů po pokročilé možnosti připojení, které dále posilují vaše potěšení. Bentayga Mulliner představuje více než deset asistenčních systémů řidiče pro jízdu po městě, dlouhé cesty a drsné jízdy v terénu. Patří sem varování na brzdění ve městě a na výskyt chodců a průhledový displej (kde se klíčové informace promítají na čelní sklo vozu). V nabídce je také noční vidění (rozpoznávající zvířata i osoby), asistent hlídání mrtvého úhlu, varování na opuštění jízdního pruhu a rozpoznávání dopravních značek.

Všechno je pečlivě začleněno do designu vozu. Špičkové zobrazovací systémy, zabudované kamery a asistenční technologie pro řidiče využívající snímače v modelu Bentayga byly navrženy tak, aby zdokonalily celkový zážitek z jízdy.

Audio systém Naim for Bentley pak posouvá přehrávání hudby ve vozidle na další úroveň, kdy se necháte pohltit zvukem. S využitím 21-kanálového zesilovače o výkonu 1 920 wattů jde o nejvýkonnější audio systém, který je ve voze SUV k dispozici. Mezi dvacet reproduktorů patří devět kombinovaných pro střední rozsah a výškové reproduktory, čtyři pokročilé basové reproduktory a subwoofer s výkonem 300 wattů. Dvojice super výškových reproduktorů rozšiřuje vysoké frekvence, takže systém získává nejširší frekvenční rozsah ze všech vozů, a to už v základní výbavě.

Cestující na zadních sedadlech vozu Bentayga Mulliner mohou využívat širokou paletu možností informačního a zábavního systému. Přístup k nim zaručují dva zábavní tablety s úhlopříčkou 10,2" umístěné v zadních opěrkách hlavy. Tyto tablety jsou pohodlné a vyjímatelné (lze je používat ve voze i mimo ně) a poskytují přístup k přehrávání TV, videa, hrám, video hovorům a přehrávání médií. Kromě sluchátek Bluetooth™ se zde nabízí široká škála prvků včetně interní paměti, zdířek pro kartu micro SD a USB.

Informační a zábavní systémy vozu Bentayga jsou dostupné prostřednictvím dotykové obrazovky, otočných tlačítek, gest nebo hlasového ovládání v závislosti na předvolbách uživatele a jízdních podmínkách. Zůstaňte ve spojení díky vestavěnému hotspotu 4G Wi-Fi. Váš chytrý telefon se snadno začlení díky funkci Apple CarPlay, Google Earth a Google Street View, takže můžete poslouchat hudbu, podporovat navigaci, volání i aplikace.

Výkonnost

Model Bentayga Mulliner nabízí stejně obdivuhodný výkon jako model Bentayga, ať už na vozovce, nebo v terénu. Jedná se o nejrychlejší, nejúchvatnější sériově vyráběné vozy SUV na světě s maximální rychlostí 301 km/h.

Zážehový motor Bentley W12 s variabilním zdvihem zajistí zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 s a pokračuje až na hranici 301 km/h. Jenže přístup značky Bentley k výkonnosti se nezastavuje jen u rychlosti. Z vyvýšeného místa řidiče zaznamenáte více výkonu a kroutícího momentu než u jiných vozidel této třídy, na vozovce i v terénu. Bentayga Mulliner zaručuje plynulé a rovnoměrné rozložení výkonu ve spojení s obdivuhodným kroutícím momentem 900 Nm.

Motor obsahuje také první kombinaci přímého vstřikování a bodového vstřikování u sériového motoru od značky Bentley. Plynule přepíná mezi oběma typy a zaručuje co nejúčinnější výkonnost. Nejnovější turbodmychadla twin-scroll byla navržena pro ideální odezvu a odstranění jakýchkoli náznaků rodlevy turba.

Technologie Stop-Start a technologie proměnlivého zdvihu zaručují účinný výkon a prvotřídní spotřebu paliva 13,1 l/100 km i hodnotu emisí 296 g/km.

Výsledkem je toto špičkové SUV, které dosahuje dokonalé rovnováhy výkonu a účinnosti, a to bez kompromisu.


Technické parametry

 • Motor
 • Motor
  6.0 litre twin-turbocharged Direct Injection W12
  Řazení
  8-speed Automatic Transmission
  Výkon
  608 PS / 600 bhp / 447 kw @ 5,000-6000 rpm
  Krouticí moment
  900 Nm / 664 lb.ft @ 1350 rpm
  Míra emisí
  EU 6 and US LEV III
  Palivo
  EU 95 to 98 RON US/ROW 92 to 98 RON
 • Výkonnost
 • Maximální rychlost
  187 mph / 301 km/h
  Zrychlování mph
  0 - 60 mph 4.0 secs
  Zrychlování km/h
  0 - 100 km/h 4.1 secs
 • Rozměry
 • Styl karoserie
  SUV
  Celková délka
  5140 mm / 202.4 in
  Šířka včetně zrcátek
  2224 mm / 87.6 in*
  Šířka při sklopených zrcátkách
  1998 mm / 6 ft 7 in**
  Výška
  1742 mm / 5 ft 9 in (normal with antenna), 1762 mm (height 1 with antenna), 1777 mm (height 2 with antenna)
  Rozvor
  2995 mm / 9ft 10 in
 • Spotřeba paliva
 • Jízdní cyklus - EU

  Město
  14.9 mpg / 19.0 litres / 100 km
  Mimo město
  29.4 mpg / 9.6 litres / 100 km
  Kombinovaný provoz
  21.6 mpg / 13.1 litres / 100 km
  Emise CO2 (kombinovaný provoz)
  296 g/km

  Jízdní cyklus - EPA

  Jízda ve městě
  14 mpg
  Jízda po dálnici
  20 mpg
  Kombinovaná jízda
  16 mpg