Loading...

Bentley Praha

New Bentayga Diesel

Přehled

Představujeme vůbec první vůz Bentley se vznětovým motorem

Připravte se na to, že obvyklé poučky o vznětových motorech uvidíte postavené na hlavu a zabudované do nového vznětového motoru Bentley V8. Je to ve všech ohledech motor Bentley, nabízí klasicky úžasnou jízdu a výkonnost, na nichž pracujeme už po desetiletí. Stejně jako průlomový model Bentayga byl navržen takzvaně od nuly, stejný přístup použili naši technici při vývoji našeho prvního vznětového motoru.

Cesta jako žádná jiná

Vůbec první vznětový motor Bentley je shodou okolností i nejdokonalejším motorem na světě. Zažijete prvotřídní ovladatelnost, reakci, rafinovanost a praktičnost. V podobě nového 8-válcového vznětového motoru s obsahem 4,0 litru se v jádru chlubí i čistotou technologií a inovativním přístupem. Rozsah vznětového motoru je obdivuhodný – mezi dotankováními snadno ujedete i přes 1 000 km. Bentayga Diesel používá také trojité přeplňování (dvě turba, jeden elektricky poháněný kompresor), což zaručuje mnohem rychlejší a dynamičtější odezvu než běžná turbodmychadla, zejména ve spodním rozsahu otáček. Výsledkem je okamžitý a bezpracný výkon s výjimečným pohodlím jízdy, ať se vydáte kamkoli.

Přepracování pojmu výkonný vznětový motor

Bentayga Diesel je nejrychlejší SUV se vznětovým motorem na trhu, neboť přináší maximální rychlost 270 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Nabízí také kroutící moment, jaký dosud v této třídě nebyl k vidění – nejvyšší výkon jakéhokoli naftového SUV: 900 Nm při 1 000 – 3 250 ot/min. A jelikož je to vůz Bentley, přináší Bentayga Diesel charakteristickou a úžasnou dávku výkonnosti – a očekávanou zvukovou kulisu – což jsou oboje hlavní rysy zážitků z jízdy s vozy této značky. Ať už míjíte protijedoucí vozy na klikatých silnicích, nebo prozkoumáváte krajinu, když už cesty skončily, zjistíte, že model Bentayga Diesel funguje s neutuchající grácií, výkonem a elegancí.

Konfigurace pro každou příležitost


Nový model Bentayga Diesel je výkonný v terénu i na vozovce a nabízí i možnost sedmimístné konfigurace. Díky této variantě jde o jediný luxusní vůz SUV, který nabízí čtyři, pět a sedm míst v jedné karosérii. Spousta intuitivních asistenčních funkcí pro řidiče a prozkoušený systém pohonu všech kol Bentley zaručí vaši sebejistotu a kontrolu, ať jste kdekoli. Je jedno, kam se rozhodnete jet, jaká dobrodružství si vytýčíte, jaké budou podmínky a s kým pojedete, model Bentayga Diesel vám to splní v dokonalém stylu Bentley.

Čím dále dojedete, tím víc toho uvidíte.

Vůz Bentayga Diesel vám nabízí uměřenou rovnováhu mezi luxusem, výkonností a praktičností.
Čím dále v něm pojedete a čím větší kus světa z něj uvidíte, tím více si budete uvědomovat, že vůz Bentayga Diesel se nepodobá žádnému jinému luxusnímu vozu SUV se vznětovým motorem.

Obraťte se na nás, chcete-li získat další informace o úžasném modelu Bentayga Diesel.


Technické parametry

 • Motor
 • Motor
  4.0 litre twin-turbocharged Diesel with E-Compressor
  Řazení
  8-speed Automatic Transmission
  Výkon
  435 PS (421 PS EU 5 Markets) / 429 bhp / 320 kw @ 3750-5000 rpm
  Krouticí moment
  900 Nm / 664 lb.ft @ 1000-3250 rpm
  Míra emisí
  TBC
  Palivo
  Diesel
 • Výkonnost
 • Maximální rychlost
  168 mph / 270 km/h
  Zrychlování mph
  0 - 60 mph 4.6 secs
  Zrychlování km/h
  0 - 100 km/h 4.8 secs
 • Rozměry
 • Styl karoserie
  SUV
  Celková délka
  5140 mm / 16 ft 10 in
  Šířka včetně zrcátek
  2224 mm / 7 ft 4 in
  Šířka při sklopených zrcátkách
  1998 mm / 6 ft 7 in
  Výška
  1722 mm / 5 ft 7 in
  Rozvor
  2995 mm / 9ft 10 in
 • Spotřeba paliva
 • Jízdní cyklus - EU

  Město
  30.1 mpg/ 9.4 litres/100 km
  Mimo město
  39.2 mpg/ 7.2 litres/100 km
  Kombinovaný provoz
  35.3 mpg/ 8.0 litres/100 km
  Emise CO2 (kombinovaný provoz)
  210 g/km

  Jízdní cyklus - EPA

  Jízda ve městě
  Not applicable to this model
  Jízda po dálnici
  Not applicable to this model
  Kombinovaná jízda
  Not applicable to this model